1603
2018
gergi tavan, çocuk odası, renk seçimi, tasarımı, kreş

Her Yaşa Uygun Gergi Tavan Modelleri

Çocuk Odaları İçin Gergi Tavanda Çocuğun Yaşına Odaklanın

Çocuk odasındaki gergi tavanlar çocuğun yaşına uyarlanmalıdır. Çocuk odası, çocuğun, gelişim ve eğitimine yönelik, çocuk oyunları için bir yerdir. Bu nedenle, mekanın tasarımı dünya bilgisini teşvik etmeli, araştırma ve çalışma arzusunu gerektirmelidir. Okul öncesi çağdaki çocuklarda karikatür favori karakterleri gösterir fotoğraf baskı, masal ve çocuk kitapları ve diğer renkli mutlu ve eğlenceli baskılar karakterlerle tavanlar çocuklar için mükemmel seçenek olacaktır. Bu seçenekler aynı zamanda kreşler içinde kullanılabilir.

Komik hayvan resimleri ile ilgilenen çocuklar yani ilkokuldaki çocuklar için , hayvanların, gezegenlerin, haritaların, soyut kalıpların ya da parlak vahşi yaşam resimlerinin gergi tavanı uygulanabilir. Bunların yanında gergi tavanın coğrafi haritanın görüntüsü tasarımıyla odayı genişletmek de mümkündür.

Lise öğrencilerinin odalarına uygulayacağınız gergi tavan için daha klasik ve gizli seçenekler sunulabilir. En uygun tasarımı seçmenize izin veren çocuk odasında kendi resimlerinizi görselleştire bilirsiniz.

Bir genç kızın odasını bir kelebeğin resmiyle uzatın: pembe menekşe serisinin sakinleştirici bir etkisi vardır.

Meraklı gençler için tavan tasarımı, "Yıldızlı Gökyüzü" : Yıldızlı gökyüzünü betimleyen bir gergi tavan her yaş için uygun evrensel bir seçenek olabilir. Binlerce yıldız, şaşırtıcı hayaller kurarak, genç hayallerin fantezilerinde uzay galaksisinin eşiğinde hareket etmesini sağlıyor. Bu tavan, ışık kaynağına farklı filtreler aracılığıyla yıldızların yanıp sönme etkisinin elde edildiği yerleşik aydınlatma sistemine sahip olabilir.

 

Gergi tavan da renk seçimi

Uzakta, çocuğun yaşına ve seçilen yapıya bakılmaksızın tavan, renk resimleriyle ilgili bir dizi önemli tavsiyeyi dikkate almalıdır: Hiperaktif duygusal çocuklar için en iyi seçenek, sakinleştirici etkisi olan soluk pembe veya mor boyamak olacaktır. Çünkü oda planı ışık seçmemeli, “gösterişli”, saldırgan renk (örneğin kırmızı, turuncu), çocuğun zihinsel ve duygusal durumu üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Temel rengi seçerken, sistem nötr ve parlak bir renk izlemelidir:. bej, beyaz, sütlü, açık yeşil, vb; Eğitim veya çalışma amaçlı tasarlanan odalarda gergi tavan için iyi bir alternatif, beyin aktivitesini uyaran sarıyı kullanmak olacaktır.