2903
2015
BARİSOL GERGİ TAVAN, barissol, barisol gergi, gergi duvar, gergi zemin, gergi tavan, istanbul gergi

Barissol Gergi Tavan Nedir?

BARRİSOL GERGİ TAVAN NEDİR?

Genellikle 'germe tavanlar' olarak anılan Barrisol'ün son derece uyarlanabilir gergi membran kumaşı, sonsuz bir uygulama yelpazesine uygulanabilir ve bir sonraki tasarım projenizin yaratıcı potansiyelini sonsuz hale getirir.

Barrisol, dünyanın önde gelen gergi tavan sistemidir. Fransa'da geliştirilen Barrisol gergi tavan iki temel unsurdan oluşur; hafif bir Barrisol levha ve yenilikçi bir ray sistemi .

Esnek Barrisol kaplama, ısı kullanılarak gerilir ve şekillendirilir ve Barrisol patentli çevre ray sistemi kullanılarak yerine sabitlenir.

Her Barrisol gergi tavan havuzu, kendi benzersiz konumu için özel olarak üretilmiştir. Eşsiz elastik özellikleri nedeniyle Barrisol, levhaların yeni gibi yeniden takılabilmesini etkilemeden defalarca çıkarılabilir.

BARRİSOL UYGULAMALARI

Barrisol ürünleri o kadar uyarlanabilir ki, tavanlara ek olarak, bu öncü sistemler duvar kaplamaları , sergiler , projeksiyon , geliştirilmiş akustik , yaratıcı aydınlatma ve 3D görüntüler için de kullanılabilir .

Barrisol Gergi Tavanın Avantajları

Kumaştan yapılmış asma tavanın montajı çok hızlıdır, bu çözümün ana gücüdür. Gergi tavanların diğer avantajları şunlardır:

  • Dayanıklılık - gergi tavanlar mekanik hasara karşı oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle en dayanıklı tasarımlardan biridir. Onlarca yıl bile sürebilirler - üreticiler genellikle 10 yıllık bir garanti sunar.
  • Mükemmel bitiş - bir germe tavan, mükemmel şekilde düz bir yüzey oluşturur. Geleneksel cilalarla mümkün değildir. Üreticiler ayrıca özelleştirilebilen çok çeşitli tasarımlar sunar . Tek tip bir yüzey veya seçilen bir desenle 3D baskı seçilebilir. Pürüzsüz bir bitiş istemiyorsanız, herhangi bir formda kumaş tavan tercih edebilirsiniz.
  • Direnç - gergi tavanlar için kullanılan kumaşlar neme, ateşe ve toza dayanıklıdır. İyi monte edilirse, bu tip bir asma tavan su geçirmezdir , bu nedenle üst seviyeden bir sızıntı olması durumunda kumaş hiçbir şeyin geçmesine izin vermez. Birçok üreticinin iddia ettiği gibi, yapıya bağlı olarak, bir gergi tavan 100 litreye kadar su tutabilir. Bu tür yapılarda kullanılan kumaşlar yanmaz özelliktedir .
  • Akustik yalıtım - delikli bir zardan yapılmış bir asma tavan, bir odadan gelen gürültüyü emebilir. Özellikle büyük konferans salonlarında ve özel dairelerde - özellikle yatak odalarında - kullanışlıdır.
  • Temizlemesi kolay - bir kez kurulduktan sonra, gergi tavan herhangi bir özel dikkat gerektirmez. Vakumlanabilirler ve tüm yapı, örneğin üzerinde bulunan boru sistemini temizlemek için çıkarılmasına izin verir.