1803
2018
gergi tavan, gergi tavan modelleri, farklılıklar, sipariş, pvc gergi tavan, gergi tavan kumaşı, membran, akustik, profil, montaj,  fiberglas, polyester, pamuk, pvc, kumaş, istanbul, avrupa, türkiye

Gergi tavan modelleri arasındaki farklılıklar

Gergi tavanın çıkarılması için kullanılan iki tip Gergi Tavan vardır: Gergi Kumaş Tavan ve Gergi PVC Tavan. Bu yazıda, nasıl olduklarını ve onları farklı kılan şeyleri anlatacağım. Türkiye ve İstanbuldaki ilk konut müteahhitlerinden biriydim, şirketim 2006 yılında yetkili bir Yıldırım Dekor Yapı Dekorasyon kurucusu olduğunda bölgemize gergin tavanlar kurmaya başladı.
 
O zamandan beri, çok çeşitli ticari ve konut projelerinde farklı imalatçılarla ve gergi tavan montajcılarıyla çalışma şansım oldu. On yıl ve üç şirket daha sonra şirketimiz İstanbulda hizmetlerine devam ederken, Türkiyenin her türlü   tavan uygulamaları için Avrupadaki en gelişmiş üreticilerin hammaddelerini ithal ediyor. Ayrıca, Türkiyenin'nin her yerinde özel tasarım çalışmaları için yüksek kaliteli baskılı  tavan kaplamaları üretiyoruz.
 
Uzmanlık alanım Geniş Dalgalı Tekstil Gergi Tavanlarda, ancak PVC tavan kurulumlarına da çok aşinayım.
 

Kumaş ve PVC Gergi Tavanlar Benzerlikler:

Hem PVC hem de Kumaş gergi tavanlarının temel konsepti, her ikisinin de 2 Parçadan oluşmasıdır:
 
Her ikisi de çevre yolunu kullanırlar (aka çevre profili veya montaj yolu) ve Gergi tavanının tüm yüzeyine yayılan malzeme çevre yoluna bağlanır ve gerginlikte kalır. Her iki tür Gergi Tavan, aynı veya benzer sonuçları elde etmek için kullanılabilir. İşte bazı uygulama örnekleri:
 
Akustik tavan montajında ​​akustik kumaş ve mikro perfore akustik PVC membran kullanılabilir. Genellikle, ses dalgasını absorbe etmek için kumaş veya PVC membranın arkasında bir akustik soğurucu kullanılmalıdır. Özellikle, fiberglas, dokumasız polyester veya pamuk akustik destek emici olarak kullanılır.
 
Yarı saydam tekstiller ve yarı saydam PVC membranlar malzemeden belirli bir miktarda ışığa izin vererek aydınlatıcı bir etki yaratır. Farklı yarı saydam kumaşlarda ve PVC membranlarda çeşitli saydamlık oranları vardır. Tabii ki, ışık kaynağı kumaşın veya PVC membranın arkasında bulunmalıdır. Bu tür montajlar için LED şeritleri ve düğümleri kullanılmaktadır, çünkü bunlar piyasada satılan tüm aydınlatma elemanlarının en uzun ömrüne sahiptir.
 
Hem PVC hem de Tekstil bir tavanını kapsüllemek ve dağınık gergi tavanı sökülmesinden veya çok pahalı bir asbest  gergi tavanının düzeltilmesinden kaçınmak için kullanılabilir.
 
Hem PVC hem de tekstiller basılabilir, ancak daha yüksek baskı kalitesi ve kurulum sırasında grafiğin bozulmaması nedeniyle tekstil bu uygulamalarda çok daha yaygın kullanılır.

Germe tavan montaj tekniklerindeki farklılıklar

 
Sıkıştırma, geniş açıklıklı tavan kumaşının palet içine tutturulması işlemidir. Zıpkın tipi tesisat, PVC membranın ize monte edilmesinde kullanılır.
 
Her iki yöntemde, malzemeyi raylara itmek için özel bir el aleti - yuvarlak spatula kullanılır. Fakat burada ana fark: kumaş gergin tavanlar oda sıcaklığında kurulurken, PVC membran sadece ısıyla ısıtabilen ısı teneke kutularına monte edilebilir. hava ve zar, esnek ve esnek hale getirir.
 
Çoğu zaman, propan tankları ve toplar PVC tesisatlar için kullanılır, çünkü elektrikli olanlar yeterince etkili değildir. Bu yöntemin olumsuz tarafı, odadaki oksijenin yanması ve PVC'nin zehirli gazlardan dışarı çıkmasıdır, montajcılar tavan membranını raylara monte etmektedir. PVC tavanlar, kurulumdan hemen sonra, ömrü boyunca gazdan arınmaya devam eder.
 
Diğer fark görünüşte
Geniş bir renk yelpazesi ve yüksek parlaklığı nedeniyle, PVC tavanın neden gazsız olmasına rağmen, popüler bir görünüm ve PVC tavanın ana nedeni. Bazı tavanlar, tüm odayı yansıtan bir aynaya benziyor. İyi bir iç tasarımcı ve deneyimli montajcının elinde yüksek parlak tavanlar gerçekten muhteşem görünebilir. Tekstil, diğer yandan boyalı alçıpan yüzeylere benzeyen çoğunlukla mat bir finişe sahiptir. Tekstil stok renkleri çok sınırlıdır ve genellikle beyaz, bej ve siyahtır. İsteğe bağlı olarak özel renkler basmak, bu eksikliği kolayca telafi eder.
 
3D şekiller, tekstillerden ziyade PVC membran ile daha kolay ve daha iyi elde edilir.