2503
2018
gergi tavan, gergi tavan temizliği, hasar, gergi tavan bakımı,

Gergi Tavan Nasıl Temizlenir

Bir gergi tavanın bakımı son derece kolay olduğu düşünülür, boyalı tavanlar gibi bir kat boya gerektirmez ve nispeten daha temiz tutulabilir. Ancak, tahammül edemeyecek bir leke oluştuğunda: Yüzeyi çizen maddeler ve aşındırıcılar kullanmayın. Gergi tavanınızı olabildiğince nazik bir şekilde temizleyiniz ve uzun süre zevk alabileceğiniz halini korusun! 

İyi Bakım Sayesinde Uzun Dayanıklılık: Gergi Tavan İçin Bakım Ürünleri

Yüksek kaliteli bir gergi tavan, yaşam boyunca renk mukavemetini korurken, hafif bir özenle neredeyse yok edilemez. Temizlerken, çizik fırçaları, ovma maddeleri ve aşırı sert süngerlerden kaçındığınız sürece.

Geleneksel bir nötr temizleyici, gergi tavan bakımı için çok uygundur. Yıkama suyunu yaklaşık vücut sıcaklığına kadar ısıtın, böylece sıcak bir şekilde ılık hissedin, sonra temizleyiciyi ekleyin.

Lastik eldiven takın ve yumuşak bir pazen bezi kullanın. Mikrofiber bezler sıkça kullanıldığında çok fazla çizik bırakırlar ve parlak bir yüzey zamanla matlaşabilir.

Gergi Tavan Nasıl Düzgün Temizlenir

Flanel bezi temizleme sıvısı ile nemlendirin.

Gergi Tavanı dikiş yönünde hafif basınçla ovalayın

Temiz suyla temizleyin ve daha temiz bir bezle kalıntıları temizleyin.

Yumuşak bir bezle hafifçe ovalayın

Bu temizlikten sonra lekeler sıkıca kalırsa, lütfen asla çözücü veya keskin temizleyiciler kullanmayın: bu plastik yüzeylerin hasar görmesine veya başka bir şekilde hasar görmesine neden olabilir!

Yüzeyde parlaklık katan lake gergi tavanlar için özel bir cila kullanmak daha iyidir. Amonyak içeren maddeler bu bağlamda özellikle iyi çalışır. Silerken veya parlatırken asla çok sert basmayın!