Whatsapp

Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger

Sunduklarımız

Çalışmanın Detayları:

Doydos Hamburger firmasına yapmış olduğumuz transparan ışıklı gergi tavan:

Tavan tasarımında bireysellik için çabalayan birçok kişi, dekorasyonu için sıra dışı materyaller bulmaya çalışıyor. Kaplamaları oluşturmak için en sıra dışı ve etkili seçeneklerden biri, gergi tavandır, ama sıradan değil, şeffaf gergi tavanlar. Bu tür tuval Yıldırım Dekor Yapı Dekorasyon tarafından sunulmaktadır. Transparan gergi tavanın, geleneksel olarak uygulanan bir kumaş türünden ne farkın oluştuğu ve kullanımında hangi fırsatların açıldığını anlayacağız.

Transparan Gergi Tavan Malzeme Özellikleri

Bu ağlar standart kaplamalar ile aynı PVC'den yapılmıştır. Bununla birlikte, saydam ve yarı saydam malzemeler ışığı iletme yetenekleriyle ayırt edilir. Ayrıca, sunulan kaplamaların renk şemasında farklılıklar vardır. Geleneksel tavanlardan biraz daha küçüktür. Sadece dokuz temel renk var.

Şeffaf malzemelerin mukavemet, kalınlık ve boyut özellikleri, standart opak tipteki kaplamalara neredeyse tamamen uygundur. Şeffaflık aynıdır, ancak % 50 şeffaflığa sahip film, en iyi şekilde bitirilmeye uygun olduğundan en popüler olanıdır.

Tekstil tipi kaplamalar hakkında konuşursak, onlar da belli bir oranda şeffaflığa sahip olabilirler. Bununla birlikte, bu etki malzemenin yüzeyinde bir delinme varlığına bağlı olarak elde edilir. Buna göre, daha fazla delik ve daha büyük çapları, daha güçlü oldukları için kumaşın içinden ışık tutacaktır ve bunu yansıtacaktır.

Transparan Gergi Tavan Kurulumundaki Farklılıklar

Bu tip gergi tavanların montajı, her zamanki tip kaplamaların kurulumundan biraz farklı olacaktır. Bu, özellikle saydam bir tavanın yerleştirilmesi, hatta tuvalin gerilmesinden önce gelen ek elemanların kurulumunda bile değildir.

Kumaş veya PVC kumaşın gerilmesinden önce bile, arka ışığı monte etmeniz gerekecektir. Kaplamayı böyle bir eleman olmadan kullanırsanız, transparan gergi tavan malzemenin kullanımı anlamını yitirir. Yani, ilk olarak arka ışık ünitesi tamamlanacaktır.

Ayrıca, taban yüzeyinden gerilmiş kumaşa veya filme olan mesafe de farklılık gösterecektir biraz daha büyük olacaktır. Işık akışını düzgün bir şekilde dağıtmak için bu gereklidir ve ışık kaynağı kaplama yoluyla görünmemiştir.

Transparan Gergi Tavanda Arka Işık

Arka aydınlatmayı düzenlemek için, iki farklı tipte ışık kaynağını (farklı türde lambalar ve ışık yayan diyotlar) kullanılabilir. İkinci seçenek çok daha çekici, çünkü LED şeritlerin çalışması çok daha kolay ve odayı daha verimli hale getiriyor.

Verimlilik hakkında konuşmak, ekonomik faktör dikkate almak gerekir. Örneğin, flüoresan lambalar LED'lerden daha fazla elektrik gerektirebilir. Ayrıca, çok daha güvenli ve daha uzun hizmet veriyorlar. Gerilmiş filmin üzerinde bulunan yanmış lambaların değiştirilmesindeki zorluklar dikkate alındığında, LED'ler en uygun çözüm olacaktır.

Transparan Gergi Tavan Kullanım Durumları

Transparan PVC filmin gergin tavanlar için sağladığı tüm avantajları tam olarak değerlendirmek için, kendi gözlerinizle hazır çözümler görmeniz gerekir. Bazıları odayı tamamen değiştirebilir. Örneğin, tavan ışıklarını tamamen terkederek, tüm tavanın parlayan düzlemi ile değiştirilebilirler.

Bu saydam bir gergi tavan kullanmanın bir başka seçeneği dekoratif ışıktır. Düğme tıklanmadığı sürece, kimse bitirmeleri fark edemez, ancak arka ışığın açılması ile o muhteşem görüntü ortaya çıkar.

Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger Transparan Gergi Tavan - Doydos Hamburger

Gergi Tavan Uygulamalarımız